Smarty Academy
blog
15
apr
  • 15. apríla 2023

Oplatí sa investovať do počítačového kurzu? Môže vám otvoriť dvere k lepšej práci

Požiadavky zamestnávateľov na kandidátov sú vysoké a už aj ponuky na jednoduché kancelárske pozície rátajú s pokročilou znalosťou práce na počítači, kde by ste mali na vysokej úrovni pracovať napríklad so základným balíkom Office. V samotnej IT sfére sa uchádzačom núka množstvo dobre platených miest, pri ktorých už však treba rátať so základmi programovania. Kurzy v oblasti informačných technológií sú teda čoraz populárnejšie pre tých, ktorí chcú zmeniť svoj život. Každý záujemca si však položí otázku, či to za to stojí. Pýtate sa aj vy, či sa oplatí zaplatiť si kurz u nás? Čo za svoje peniaze vlastne získate a aké benefity majú kurzy v Smarty Academy? Pripravili sme pre vás súhrn, ktorý vám pomôže sa zorientovať.

Kurzy programovania, testovania softvéru alebo základný balík Office môžete v Smarty Academy absolvovať aj bezplatne vďaka programom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny:

  1. program KOMPAS+ je určený pre nezamestnaných, ktorí sú evidovaní na úradoch práce, 
  2. a relatívne nový program “Nestrať prácu, vzdelávaj sa” môžu využiť študenti, dôchodcovia, ale aj niektorí už zamestnaní ľudia, ktorým môže kurz pomôcť zvýšiť si kvalifikáciu a získať často ponúkané pracovné miesto v IT oblasti.

Pre ostatných sú kurzy spoplatnené, no prinášajú vysokú protihodnotu. Prečo?

  1. Základy programovania môžu pomôcť v rozbehu celkom novej kariéry napríklad ženám. Tie sú u nás medzi zamestnancami v oblasti IT stále v menšine, no aj vďaka ponuke vzdelávacích kurzov sa situácia pomaličky mení k lepšiemu.
  2. Kurzy sú zhustenou verziou praxe, ktorú by ste inak museli študovať celé roky. Takže hoci to čosi stojí, je to intenzívna výučba, zameraná najmä na praktické zručnosti. Žiadna zbytočná teória.
  3. Smarty Academy je súčasťou profesijnej siete, sme v kontakte priamo s predstaviteľmi IT firiem, a po skončení kurzu vám môžeme odporučiť pracovné miesta a firmám zasa generujeme šikovných potenciálnych zamestnancov.
  4. Absolvujete ich doma, v pohodlí a nikam nemusíte chodiť. Komunikujeme cez Teams a časy lekcií sú vo večerných hodinách, čiže sa dajú zladiť s vašou súčasnou prácou.

Už len tieto všeobecné výhody sú dostatočným dôvodom, prečo svoje úspory minúť práve takto. Napokon, na dnešnú dobu sú ceny kurzov viac než výhodnou investíciou vzhľadom na to, čo všetko vás naučia. Veď posúďte sami:

Kurz balíka Office – za málo peňazí veľa muziky

Mnohí v skutočnosti nevieme robiť s balíkom Office. Každý deň pracujeme s Wordom a Excelom, ale pritom nepoznáme makrá či kontingenčné tabuľky. Pracovné miesta zamerané na analytiku alebo rozpočty však tieto znalosti vyžadujú. Okrem toho väčšina ľudí ani netuší, aké rozmanité možnosti ponúkajú jednotlivé programy tohto balíka. A práve vďaka kurzu u nás sa naučíte napríklad to, ako používať Outlook nielen na posielanie mailov, ale aj na manažment pracovného času v tíme, organizáciu meetingov, alebo generovanie vizitiek. Môžete sa naučiť vytvárať ohurujúce tabuľky a grafy plné funkcií a tvoriť pre ne aj svoje vlastné funkcie. Celkovo počas 4 týždňov absolvujete 64 hodín s lektorom, počas ktorých preberiete praktické znalosti z 10-ročnej praxe.

Programovanie v Jave

Stále jeden z najpopulárnejších programovacích jazykov, v ktorom je vytvorených množstvo biznis aplikácií. Počas nášho kurzu sa naučíte programovať webové, mobilné aj desktopové aplikácie, pracovať s frameworkami JUnit a TestNG, písať “clean code”, jazyk UML, základy SQL, ponoríte sa do základov takzvaného objektovo-orientovaného programovania, naučíte sa opravovať chyby v programe a mnoho ďalších vecí. Osemtýždňový kurz ponúka až 96 hodín praktickej výučby spolu s úlohami a tímovými projektami.

Web developer academy

Vedieť programovať vlastné weby a webové aplikácie, základy databáz s MySQL, jazyky JavaScript a html, naučiť sa weby aj štýlovať pomocou css a Bootstrap? Komplexný a nadupaný kurz s minimálne 75 hodinami výučby, tvorbou projektov, testami a konzultáciami vás pripraví na juniorské developerské pozície vo firmách. A to počas 8 týždňov, ktoré zodpovedajú desiatim rokom praktických skúseností.

Naučte sa testovať softvér

Firmy pri vývoji svojich softvérových produktov nevyhnutne potrebujú eliminovať chyby, a práve preto zamestnávajú takzvaných automatizovaných testerov. Tí by mali ovládať tvorbu automatizovaných testov pre webové a mobilné aplikácie, čo vyžaduje základy programovania v Jave či SQL, znalosť frameworkov, API testov, rôznych nástrojov. Všetko toto vám dá 8-týždňový kurz Automation Tester Academy počas 96 hodín školení a konzultácií.

Programovanie v jazykoch C/C++

Tento kurz je zameraný na tvorbu konzolových a grafických aplikácií, jazyk C++ sa napríklad často využíva aj pri tvorbe videohier. V 64 hodinách výuky a konzultácií dostanete praktické skúsenosti s dátovými štruktúrami a algoritmami triedenia a vyhľadávania, a aj keď ide už o trocha náročnejšie programovacie jazyky, vďaka dvojmesačnému kurzu a pomalšiemu “dávkovaniu” výuky s ním dokážu zabojovať skutočne aj začiatočníci. A naši lektori sú tu na to, aby ich tým previedli.

Keď si pri každom z kurzov prerátate cenu jednej hodiny vzdelávania, zistíte, že efektivita takýchto kurzov je nepopierateľne vysoká. Výsledkom kurzov sú certifikáty v slovenčine a angličtine, hotové projekty, ktoré budú súhrnom všetkého, čo ste sa naučili, a skúsenosti na nezaplatenie.