Smarty Academy
blog
6
máj
  • 6. mája 2020

Online kurzy: Vyzerajú skvele v životopise a to nie je všetko. Toto sú ich najväčšie výhody

Patríš k tým, ktorí by radi investovali svoj čas do vzdelávania? Možno len tak, aby si sa niečo nové naučil, rozšíril svoje vedomosti a zručnosti alebo ti doplnené vzdelanie môže pomôcť otvoriť brány k vysnívanej práci. Možností je neúrekom, keď vieš, ako na to. Ak nie, nevadí, v nasledujúcich riadkoch ti poradíme, možno i trochu navnadíme, ak si ešte stále na vážkach, akú formu vzdelávania si vybrať.

Online kurzy sú v „kurze“

Doba online mení spoločnosť, inak to nie je ani so vzdelávaním. Kým v minulosti bolo kvalitné vzdelanie skôr výsadou, než samozrejmosťou, dnes na internete za pár minút, či za pár klikov nájdeš množstvo kvalitných online kurzov za dostupné ceny. Online vzdelávanie z domu má však oveľa viac výhod, ktoré ocení každý, či študent alebo absolvent školy, ktorý hľadá vysnívanú prácu, no zatiaľ sa mu veľmi nedarí.

Predtým, než začneme menovať výhody online vzdelávania rad radom, ti musíme pripomenúť, že výber online kurzu, do ktorého sa rozhodneš investovať svoj čas i peniaze, by si si mal starostlivo zvážiť. Nie všetky ti totiž zaručia, že na konci získaš certifikát, ktorý deklaruje tvoje skutočné vedomosti. Pred samotným začatím online vzdelávania teda zváž pre a proti a keď nájdeš ten správny online kurz pre teba, pusti sa do toho. Výhod, ktoré so sebou online vzdelávanie oproti klasickému učeniu sa „v lavici“ prináša, je niekoľko. Poďme si ich teda spoločne vymenovať.

Výhody online vzdelávania

Online priestor ponúka rad možností pre všetkých, ktorí túžia rozšíriť svoje vedomosti a získať nové skúsenosti, mnohokrát potrebné pre svoju vysnívanú prácu. Ako sme už spomínali, dnes na internete nájdeš širokú ponuku online kurzov v každej oblasti, ktorá ťa zaujíma. Stačí si len nájsť chvíľku času, sadnúť za počítač/notebook a za pár klikov nájdeš to, čo potrebuješ. Jednoduché, čo? Navyše online kurzy sú mnohokrát cenovo dostupnejšie, než klasické, prezenčné kurzy.

Šetríš čas aj peniaze

Pri online vzdelávaní si pánom svojho času. Sám si určíš, kedy tvoje vzdelávanie začne. Dôležitá je chuť učiť sa niečo nové. Za online kurzami nemusíš nikam cestovať, vyhneš sa zápcham a súčasne ušetríš aj na cestovnom. Vzdelávaš sa z pohodlia domova a tak nikto nemusí riešiť, či si sa ráno učesal, čo máš oblečené, či si nalíčená a podobne a tak môžeš za počítačom sedieť kľudne v obývačke, pracovni, či na terase, pokojne i v pyžame. Skvelé, no nie?

Na online kurzoch je tiež výhodné to, že ty sám si určuješ tempo a rýchlosť, akou sa budeš učiť, nikto ťa netlačí a nestresuje. Tak, ako pri klasickom kurze, aj tu komunikuješ s lektormi, či ostatnými študentmi na webinároch (online mítingoch vo virtuálnej učebni) – navyše, táto komunikácia je zväčša uvoľnenejšia, pohodlnejšia a otvorenejšia, než pri osobnom stretnutí.

Online kurzy vyzerajú skvele v tvojom CV

I ten najzákladnejší online kurz preverí tvoje (nielen počítačové) zručnosti. Pri online kurzoch sa naučíš nielen aplikácie používať, ale dokonca ich niekoľko desiatok sám navrhneš, naprogramuješ, otestuješ a odprezentuješ. Tým si zlepšíš nielen sebavedomie, ale aj prezentačné a komunikačné zručnosti. Navyše, online kurzy vyzerajú skvele v životopise, kde tvoj potenciálny zamestnávateľ uvidí, že máš poztitívny vzťah k učeniu a neustále si zdokonaľuješ svoje teoretické vedmosti a praktické zručnosti. Tak čo, ešte stále váhaš?

Pozor na stratu motivácie!

Účasť na online kurze je len a len na tvojej vôli. Vyžaduje si preto disciplinovanosť, aby si nevynechal ani jednu lekciu, aj keď sa práve necítiš motivovaný. Tiež sa môže stať, že doma ľahko stratíš pozornosť. Vyrušiť ťa môže čokoľvek – tvoj obľúbený seriál, telka, časopis, hry, venčenie…. možno ťa prekvapí, aké ťažké je udržať si motiváciu počas celého kurzu. Ale ak vytrváš a nevzdáš to pred koncom, môžeš si pogratulovať, práve si sa opäť o krok bližšie priblížil k svojmu cieľu!

Chceš zarábať nad pomery? Vyskúšaj IT online kurzy

V rámci našej vzdelávacej inštitúcie Smarty Academy zastrešujeme výuku IT kurzov dištančnou formou pomocou moderovaných online webinárov. Každý jeden kurz je prakticky orientovaný s cieľom čo najlepšie pripraviť kurzistov na trh práce. Výuka prebieha formou online webinárov (moderované online schôdze vo virtuálnej učebni), ktoré sa nahrávajú a tak ti nikdy nič neunikne. Záznam z webinárov si môžeš pozrieť hoci aj 10-krát.

Ďalšou výhodou je, že neminieš žiadne peniaze na knihy a učebné materiály, všetko získaš automaticky s prístupom do online vzdelávacieho portálu Smarty Academy. Ak aj nie si práve tímový hráč, Smarty Academy ťa naučí pracovať v tíme, zúčastníš sa minimálne 3 tímových projektov, kde budeš vždy zastupovať inú rolu – pozíciu a súčasne sa zlepšíš aj v prezentačných schopnostiach. Zaujímavé, že? A to nie je všetko. Absolvovaním takéhoto kurzu si zlepšíš aj svoje logické a analytické myslenie, ktoré sa ti neskôr v práci ručene zídu. Ak budeš mať akýkoľvek problém či otázku, stačí sa ozvať lektorovi a ten ti veľmi rád a ochotne pomôže v rámci individuálnych konzultácií.

Tak neváhaj a čím skôr sa aj ty pridaj k nám do Smarty Academy, toto rozhodnutie zaručene neoľutuješ! Kompletnú ponuku našich online kurzov a všetky potrebné informácie nájdeš TU: (https://smartyacademy.sk/kurzy/ ) Tešíme sa na teba!