Smarty Academy
blog
7
máj
  • 7. mája 2020

Chcem sa stať programátorom, ale mám na to?

O čom je vlastne programovanie? Programovanie je viac menej o tom, že aplikujete svoje zručnosti do praxe. Nemusíte si všetko pamätať. Knihy, videá, či články vám môžu pomôcť spomenúť si. Všetky kroky si samozrejme postupom času zapamätáte, no najpodstatnejšie je, aby ste svoje zručnosti dokázali aplikovať do praxe.

Nepotrebuješ titul na to, aby si sa stal dobrým programátorom

Programovanie nie je o titule, ale o tom, čo vieš. Veľmi veľa programátorov, ktorých stretnete nemá vzdelanie IT oblasti. Väčšina programátorov, ktorých stretnete, sa naučili programovať v určitom programovacom jazyku sami alebo prostredníctvom nejakého kurzu. To však neznamená, že čítanie kníh je to najpodstatnejšie, a že vám to stačí. Na to, aby ste sa mohli stať programátorom musíte mať praktické skúsenosti. A presne tie vám naše kurzy dokážu ponúknuť. Nie len rozprávanie, ako ste možno zvyknutí zo škôl. Ale zároveň i praktické príklady a možnosť samého seba otestovať na základe úloh, ktoré vám ponúkneme. A teda nie len my budeme vedieť, či ste pochopili preberanú látku, no zároveň si aj vy dokážete preveriť svoje zručnosti.

Hľadanie a riešenie problémov

Určite viete, že programovanie je viac menej o analytickom myslení a riešení problémov. V prípade, že ste si odpovedali áno, tak už tu je vidieť, že vás s najväčšou pravdepodobnosťou programovanie bude baviť. Väčšina ľudí sa obáva, že pri programovaní potrebujú matematiku, či iný druh vedy. Jediné čo potrebujete pri programovaní je odhodlanie a vytrvalosť. A keďže už vieme, že na programovanie nie je vysoká škola, matematika či iná veda potrebná, tak netreba váhať. Máte možnosť zmeniť svoju prácu na niečo, čo vás bude baviť. A navyše, v dnešnej dobe je dopyt po programátoroch naozaj vysoký.

Verím, že sme vám týmto článkom odpovedali na všetky otázky, ktoré vám víria hlavou a presvedčili vás, že programovanie je naozaj pre každého. Pri tom nezáleží na tom, či ste muž alebo žena, ba dokonca ani na tom, či máte titul alebo nie. Jediné čo potrebujete je vytrvalosť a odhodlanie ísť si za svojimi snami. S nami to zaručene zvládnete.